BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
 2–2 (0–1)
Párizs
, Parc des Princes. V: Wolfgang Stark (német)
PARIS SG: Sirigu – Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell – Lucas Moura, Beckham (Verratti, 70.), Matuidi, Pastore (Gameiro, 76.) – Lavezzi (Ménez, 66.), Ibrahimovic. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
BARCELONA: Víctor Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano (Bartra, 84.), Jordi Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – A. Sánchez, Messi (Fabregas, a szünetben), D. Villa (Tello, 81.). Vezetőedző:Tito Vilanova
Sárga lap: Piqué (18.), Jordi Alba (62.), Matuidi (65.), Beckham (68.), Mascherano (75.), Dani Alves (85.), Ibrahimovic (87.), Sirigu (89.)
G: Ibrahimovic 79., Matuidi 94., ill. Messi 39., Xavi 89. – 11-esből

Az első 5 percben szinte nem is volt a labda a hazaiaknál, ekkor Lavezzi egy csellel elküldte Piquét, majd a kicsit hosszú labdára egyszerre nyúlt Busquets-szel. Mindketten beleértek a labdába, ami a hosszú sarok felé vette az irányt. Valdes nyújtózkodott, de nem érte, viszont kisegítette a kapufa.

A PSG ahogy kiszabadult a szinte folyamatos szorításból azzal a lendülettel szinte mindig helyzetet alakított ki. A 15. percben Pastore lövését fogta kisebb nehézségek árán Valdes. Aztán eljött a Barca első helyzete is a 16. percben. Iniesta a balösszekötő helyén lépet be a tizenhatoson belülre és jobb belső rüszttel célba vette a hosszú fölsőt. Sirigu repült, de nem érte el, a labda meg fél méterrel célt tévesztett.

A 25. perc hozta a párizsiak második nagy helyzetét, Ibrahimovic a balösszekötő helyén 15 méterről a hosszú sarok előtt keresztbe ellőtte a labdát. Vezet a Barcelona! Egy felszabadítást követően a kaputól mintegy 35 méterre Dani Alves szelidítette meg a labdát és tanítani való passzt adott jobb külsővel a balösszekötő helyén kilépő Messi elé, aki egy pattanás után kilőtte a hosszú alsót 0-1. Messi majdnem megduplázta az előnyt, amikor a jobb oldalról keresztbe vezette a labdát és középről ballal a jobb felső sarok mellé tekert.

A félidőben kényszerűségből cseréltek a katalánok. Messi combizomhúzódás miatt kért cserét, így a helyére Fabregas állt.

Folytatódott a gránátvörös-kékek labdatartásos játéka egyelőre helyzetek nélkül. A 79. percben lesgóllal egyenlített a PSG. Egy szabadrúgást követően Thiago Silva a jobb kapufára fejelte a labdát, a kipattanóra a lesen álló Ibra érkezett és besodorta Valdes mellett az egyenlítő gólt 1-1.

Újra vezetnek a vendégek! Sanchez lépett ki a védők között, kicsit hosszan szöktette magát, de Sirigu elhúzta a csatár lábát. A jogos büntetőt Xavi higgadtan a kapu jobb alsó sarkába helyezte 1-2.

Már mindenki az órát nézte, amikor a 94. percben egyenlített a PSG! Egy jobb oldali beadát követően Ibra visszafejelte a labdát Matuidi elé, aki egyből ellőtte, a menteni igyekvő Bartra lábán kicsit iránytváltoztatott a labda, de az pont elég volt ahhoz, hogy Valdes már nem tudott korrigálni a mozgásán annyit, hogy megfogja a jobb keze mellett elsuhanó labdát 2-2.

A Barcelona nem csak beszélt arról, hogy tanult a Milán elleni mérkőzésből, hanem meg is valósította elképzeléseit, hiszen két gólt rúgva, ha nem is nyugodtan, de mindenképpen bizakodóbban várhatja a visszavágót, mint a Milán ellen.