Könnyed újgyakorlat, Real Madrid – Galatasaray 3-0

BAJNOKOK LIGÁJA NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Madrid
, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Svein Oddvar Moen (norvég)

REAL MADRID:
 D. López – Essien, S. Ramos, Varane, F. Coentrao – Khedira, Xabi Alonso – Di María (Pepe, 86.), Özil (Modric, 80.), C. Ronaldo – Benzema (Higuaín, 65.). Vezetőedző: José Mourinho

GALATASARAY: Muslera – Eboué, Semih Kaya, Nounkeu, Riera (Amrabat, 83.) – Hamit Altintop (Umut Bulut, 78.), Felipe Melo, Selcuk Inan – Sneijder (Gökhan Zan, a szünetben) – Drogba, Burak Yilmaz Vezetőedző: Fatih Terim

G: C. Ronaldo (9.), Benzema (29.), Higuaín (73.)

Egy Benzema lehetőséggel kezdődött a mérkőzés, de a középcsatár mellé fejelte di Maria beadását a 3. percben. Hamar döntésre akarta vinni a Real a mérkőzést és ennek szellemében is játszottak. Özil pazar passzát Ronaldo a tizenhatos bal oldaláról rúgta a kapu bal sarkába a 9. percben 1-0. Ezt követően a másik kapunál három lövés is jelezte, hogy a Galata nem feltartott kézzel érkezett. Drogba lövését Lopez védte, míg Sneijder és Altintop lövései elkerülték a kaput.  A 29. perc meghozta a blankók második gólját, ami egyben igazolta Mourinho döntésének helyességét is. Ugyanis mindenki csodálkozott Essien szerepeltetésén és Benzemát sem várták a kezdőbe. Essien a jobb oldalról mértani pontossággal ívelte be a labdát, Ronaldo zavarórepülését a két mögötte álló török védő „tátott szájjal nézte”, így az túljutott rajtuk, nem úgy Benzemán, aki egy igazítás után a jobb sarokba rúgta a második gólt 2-0. A 31. percben a törökök 11-est reklamáltak egy szögletet követően, amikor Khedira és Essien közrefogták mellel a labdát, de a középpályás keze szemmel láthatóan a labdához ért. A játékvezető nagyvonalúan átsiklott az esemény fölött. A félidő vége majdnem meghozta a szépítő találatot. Drogba passzát Eboué a tizenhatoson belülről megsuhintotta, de a középre tartó labdát Lopez megfogta. Történt mindez a 41. percben.

A második félidő eleje nem hozott eget rengető játékot egyik oldalon sem, egy Ronaldo és di Mária lövésen kívül a pályán szinte nem történt semmi. Mourinho becserélte Higuiant Benzema helyett a 63. percben. A sztáredzőnek ma ez volt a harmadik jó húzása és lám 10 perccel később tombolhatott a publikum, mert Xabi Alonso szabadrúgását követően az argentin csatár bólintotta a kapuba 3-0.

Még egy vitatott helyzet alakult ki a Madrid kapuja előtt a 78. percben. A tizenhatoson belül Ramos rálépett Yilmaz lábára, aki nagyot esett. A játékvezető színészkedésért sárga lapot mutatott fel a gólerős támadónak és egyben nemes egyszerűséggel kizárta Yilmazt a visszavágóról is. Lesz hiányzó a Realból is a visszavágón. A 84. percben Essien ellen ítéltek szabadrúgást, amit megreklamált Alonso egy sárgát ért a tette és kapott egy játékmentes napot is ezzel a visszavágón.

A 3-0-as végeredmény azt sugallja, hogy ez a párharc már eldőlt a Real Madrid javára, de a törökországi visszavágót azért még le kell játszani a fanatikus közönség előtt és talán ott a játékvezető is enyhébb szívű lesz.