Thomson (skót)
MILAN: Abbiati – Abate, Zapata, Mexes, Constant – Ambrosini, Montolivo, Muntari – K.-P. Boateng, Pazzini (Niang, 75.), El Shaarawy (B. Traoré, 88.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri
BARCELONA: Víctor Valdés – Dani Alves, Piqué, Puyol (Mascherano, 88.), Jordi Alba – Fabregas (A. Sánchez, 62.), Busquets, Xavi – Pedro, Messi, Iniesta. Megbízott edző: Jordi Roura
Gólszerző: K.-P. Boateng (57.), Muntari (81.)

A megszokott koreográfia szerint indult az összecsapás a Barcelona labdatartáson alapuló taktikája azonban semmilyen veszély nem hordott magában.  A ritkán vezetett Milan kontrák sokkal több veszély jelentettek, mint a Messiék által játszott tiki-taka.  Az 57. percben váratlanul megszerezte a vezetést a Milan. Egy legurított szabadrúgást Montolivo bombázott kapura a labda a tizenhatos környékén Jordi Alba hátán megpattant pontosan Zapata kezére majd Boateng elé, aki habozás nélkül a bal alsó sarokba rúgta a labdát. 1-0. A gól után folyamatosan reklamáló Barca játékosok közül Piqué kapott sárga lapot.

A 81. percben eldőlt a mérkőzés. A jobb oldalon futott a Milan támadása a labda megpattant Puyolon így Niang El Shaarawyhoz tudott passzolni. A csatár remek mozdulattal kiemelte a labdát a balösszekötő helyén érkező Muntari elé, aki 14 méterről kapásból vette be a Barcelona kapujának bal alsó sarkát. A lelkes és elveszett labdát nem ismerő milánói gárda teljesen megérdemelten nyerte meg a nyolcaddöntő első mérkőzését és megnyugtató előnnyel utazhat Barcelonába.