Csatlakozás

Böde pótselejtezőt ért a beállításával

Francia EB 2016

A magyar válogatott számára már az is hatalmas sikernek számít ha egy pótselejtezőt érő helyen képes végezni, bár legutóbb Szerbia ellen 1-12 volt a vége, így nem biztos, hogy erre vágynak a szurkolók. Mindenesetre az UEFA döntése alapján a 2016-os EB-re reális esély maradt a Feröer elleni EB selejtező esetleges megnyerését követően, bár az első félidő alapján ez nem tűnt reálisnak. Ráadásul olyan tapasztalt védőjátékos hibája járult hozzá a gondokhoz, mint Juhász Roland, akinek hibája eredményezte az ellenfél vezető találatát. Bernd Storck rizikót vállalva kettős cserét hajtott végre a szünetben, ami végül döntőnek minősült a mérkőzés végeredményét illetően. Böde Dániel reaktiválása a német szövetségi kapitány nyerő húzásának minősült, mert a Fradi játékosa először egy fejest követően egyenlített, majd a védőjét kicselezve a rövid felsőbe vágta a pótselejtezőt érő találatot. Mivel Románia nem tudott nyerni Finnország ellen, így még mindig áll a lehetőség a csoport másodikként való egyenesági kijutásra az EB-re, sőt jelenleg a magyar válogatott a legjobb csoport harmadikként is automatikus résztvevője a 2016-os EB-nek. A mai eredmények alapján Észak-Írország kijutott a franciaországi EB-re.

MAGYARORSZÁG–FERÖER 2–1 (0-1)
Budapest, Üllői út, 20.45. V: Schörgenhofer (osztrák)
Magyarország: Király – Fiola, Juhász, Guzmics, Kádár – Nagy Á., Tőzsér (Németh K., a szünetben) – Bódi (Böde, a szünetben), Gera, Dzsudzsák – Nikolics (Priskin, 75.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Feröer: G. Nielsen – Naes, Gregersen, Nattestad (Faerö, 84.), Davidsen – R. Joensen (Sörensen, 78.), S. Vatnhamar, Baldvinsson, Jakobsen (P. Justinussen, 62.), Bartalsstovu – Edmundsson. Szövetségi kapitány: Lars Olsen