Brazil VB
Egyesült Államok (USA) – Németország
Ha csak pár napot visszapörgetünk az idő kerekén, akkor mindenki azon búslakodott – joggal – az amerikaiaknál, hogy miért engedték kiénekelni a sajtot a szájukból, hiszen már továbbjutásra álltak a Portugália elleni összecsapás utolsó percéig. Ez már a múlt!
Sokan és sokszor foglalkoztak már a két edző személyével, ráadásul Löw az elődjével meccsel, de ennek a mai világban már nem kell akkora jelentőséget tulajdonítani, hiszen az ellenfelek általában minden tudnak egymásról még álmukból felkeltve is. Inkább azt érdemes megnézni, hogy képes lesz-e az USA egy végig fegyelmezett védőjátékot produkálni és gyors ellencsapásokat mérni a német csapatra, mert az látszik, hogy a nazional elf leggyengébb csapatrésze a védelem. Míg Löw szabadon váltogathatja a játékosait a kezdő tizenegyben, hiszen minőségi labdarúgókban a középpályán és a csatársorban nincs hiány, addig Klinsmann már ugyanezt nem mondhatja el magáról, ráadásul hiányozni fog az egyik fontos láncszem Altidore, akinek combsérülése még a ghánai mérkőzés óta nem olyan ütemben javul, hogy feltétlenül megkockáztatják a szerepeltetését.
Ha a számszaki eredmény felől közelítjük meg a dolgot, akkor egy kényelmes döntetlen mindkettő félnek tökéletesen megfelelne, mert akkor kéz a kézben mennének tovább és mivel ez 1982-ben már egyszer előfordult ilyen Németország és Ausztria esetében, akkor az 1-0-s német győzelem mindkettő felet továbbjuttatta, ezt követően egyik csapat sem akart se támadni, se focizni, csak várták a mérkőzés végét, sokakban él a gyanúper, hogy a történelem ismétli önmagát.
G csoport 3. forduló
EGYESÜLT ÁLLAMOK – NÉMETORSZÁG
Recife, Arena Pernambuco18,00 Vezeti: Irmatov (üzbég)
Várható összeállítások
USA: Howard – Johnson, Cameron, Besler, Beasley – Beckerman, Jones – Bedoya, Bradley,
Zusi – Dempsey Szövetségi kapitány: Jürgen Klinsmann
Németország: Neuer – J. Boateng, Mertesacker, Hummels, Höwedes – Lahm – Özil,
Schweinsteiger, Kroos, Götze – Th. Müller
A mérkőzést a szurkolók a az M1 csatorna 17,40-kor kezdődő adásában tekinthetik meg.
