Ronaldo duplájával, egy gólra a 200. Real góljától

Social

Real Madrid – Valladolid  4-3 (2-2)

G: Valiente M. 27. (Öngól), Cristiano Ronaldo 32., 70., Kaka 49. ill. Oscar 8., Guerra J. 35., Sastre 88.

A Valladolid meglepően bátran kezdte a mérkőzést és meglepetésre Oscar góljával szerzett vezetést 0-1. Szerencsés góllal egyenlített a Real. Jobbról Di Maria cselezte befelé magát, majd kapura rúgta a labdát, amelybe beleért Valiente és így akadálytalan vágódott a hálóba az elmozduló kapus mellett az egyenlítő találat 1-1.  perc múlva már vezettek a blankók. Di maria beadását Ronaldo mesterien csúsztatta tovább a hosszú sarokba 2-1. A Valladolid nem adta fel és hamar egyenlített egy gyönyörű bal oldali támadást követően a laposan becenterezett labda elkerülte a védőket és Guerra estében a bal alsó sarokba gurított 2-2.

Egy jó első félidő, meglepetés eredménnyel, de az nem sokáig maradt így, mert a 49. percben Kaka a kaputól 10 méterre balról rúgta a Real harmadik gólját úgy, hogy a kapus még beleért 3-2. A 70 percben eldőlni látszott a mérkőzés, amikor Ronaldo a beívelt szögletet bólintotta a kapuba 4-2. A mérkőzés végén még egyszer feltámadt a vendéggárda és egy szögletet követően röviden fejelték ki a labdát a védők, amit jobbal kapásból, 20 méterről vágta a kapuba Sastre 4-3. Egyenlítésre már nem maradt ideje a Valladolidnak, de a mérkőzés összképe alapján megérdemelt győzelmet aratott Mourinho gárdája.