Ferencváros-FGSZ Siófok 4-2 (1-1)
Puskás Ferenc Stadion, 5500 néző, v.: Erdős
FTC: Jova – Jovanovic (Peric, 6.), Gyömbér, Besic, Sváb – Somália, Józsi, Leonardo (Birtalan, 91.), Cukic, Aborah – Böde
Siófok: Kurucz – Fehér Zs., Tímár, Takács Z., Fejes – Pál Sz., Windecker (Kiss Z., 81.), Kecskés (Gál, 55.), Nagy T., Melczer (Menyhárt, 84.) – Dajic

Gólszerzők: Böde (11., 54., 65.), Leonardo (89.) illetve Tímár (26.), Melczer (71.)
sárga lap: Gyömbér (4.), Leonardo (62.), Peric (92.), illetve Kecskés (33.), Windecker (49.), Melczer (63.)

Egy beadást követően Böde szerezte meg a vezetést a Fradinak, de az addig kialakított helyzetek miatt már gólokkal kellett volna vezetni a hazai gárdának. A gólt követően nem sokkal Dajics az üres kapuba sem tudott betalálni. Történt mindez úgy, hogy Dajics megtámadta Besicset, aki elengedte a labdát Jovának, a kapus hátba rúgta a játékszerrel a bosnyák játékost, így a labda az üres kapu felé repült. Dajics figyelte a kétségbeesetten visszafelé futó Jovát és próbálta kizárni a játékból. A labda pedig fél méterre a gólvonal előtt pattant le, ahol Dajics lyukat rúgott és a játékszer ezt követően átpattan a kapu fölött az alapvonalon túlra. Ritka ügyetlen mozdulatsor volt!! A 26. percben az elalvó zöld-fehér védők között fejelt a kapuba egy szögletet követően 1-1.

A második félidőben folytatódott a Böde show. Az 54. percben Csukics passzával lépett ki Böde, először Kurucz hárított, a róla kipattanó labda két védőn is megpattant, míg újra Böde elé került, aki az üres kapuba rúgta a bőrgolyót a fekvő kapus mellett 2-1. A 65 percben a bal oldalon a tzenhatos vonalán Aborah leültette egy csellel Tínárt, beadott, a meglepett védők között Böde egyből a rövid sarokba vágta a Ferencváros és egyben a maga harmadik találatát 3-1. Mesterhármas!  Szimpatikus csapat a Siófok és nem adta fel a küzdelmet. Melczer egy 22 méterről megítélt szabadrúgást a jobb oldalról mesterien csavarta Jova hálójába a 71. percben 3-2. A rendes játékidő utolsó előtti percében bebiztosította a győzelmét a Fradi. Egy passzal Böde lépett ki a védők között, – erősen a leshatáron állt, sőt inkább les volt – Kurucz lépett ki elé é a cselt követően kihúzta a csatár lábát, azonban a továbbguruló labdára Leonardo startolt rá és az üres kapuba passzolta azt 4-2.

A mérkőzés összképe alapján teljesen megérdemelt győzelmet aratott a mérkőzés nagy részében domináló Ferencváros és így tovább élnek dobogós reményei.

Ricardo Moniz: Nagyszerű győzelmet arattunk a világ legjobb szurkolótábora előtt, de a hibáinkból tanulnunk kell. Koncentrációs hibákat követünk el a védekezésben és a támadásban is. Az utóbbiban kialakítjuk a helyzeteket, de azokat az említett problémák miatt nem tudjuk gólra váltani.

Horváth Károly: Volt tartása a csapatomnak végig, de a cseréket követően már megbomlott a csapategységünk, mert a túloldalon minőségi cserejátékosok állnak rendelkezésre. Ma szerintem pontatlanul játszott a
Ferencváros, de a helyzetei alapján megérdemelten nyert.