Egyik csapat sem lehet boldog a döntetlennel

Budapest Honvéd – DVSC-TEVA 2-2 (1-2)

Bozsik Stadion, 1000 néző, v.: Farkas

Budapest Honvéd: Kemenes – Zivanovic, Ignjatovic, Lovric, Alcibiade – Hidi (Bobál, 78.), Vécsei, Nagy G. – Lanzafame, Délczeg (Holender, 56.), Tchami (Martinez, 56.)

DVSC-TEVA: Verpecz – Nagy Z., Máté P., Mészáros N., Ferenczi J. (Szécsi, 66.) – Bódi, Ramos, Korhut, Czvitkovics (Sidibe, 90.) – Pölöskey P. (Simac, 77.), Coulibaly

Gólszerző: Nagy G. 5., Martinez 76. (11-esből), illetve Pölöskey 34., Ignjatovic 44., öngól

Piros lap: Nagy Z. 75.

Sárga lap: Martinez 68., Zivanovic 85., Vécsei 92., illetve Bódi 31., Máté P. 39., Pölöskey 46.

A Honvéd nagyon hamar előnybe került, az 5. percben délczeg lövését Verpecz Nagy G: elé ütötte, aki a bal alsó sarokba rúgta a labdát. 1-0.

A hazaiak innentől kezdve játszhatták azt, amit nagyon jól tudnak, zárt „olasz” védekezésből indított kontrajáték. Jöttek is a piros-fekete helyzetek, de nem tudták kihasználni a lehetőségeiket. A játék törvényszerűségei szerint ilyenkor a másik csapat szokott gólt szerezni és ez most is bejött. A 34. percben Ferenczi beadását Pölöskey fejelte Kemenes kapujába 6 méterről 1-1.

Fölényben játszott a debreceni gárda, ami egy kis szerencsével párosulva az előnyt is meghozta. Coulibaly beadását Bódi próbálta kapura rúgni, de az biztosan nem lett volna gól, viszont Ignjatovics a saját kapujába lőtt 1-2 öngól.

A második félidő már nem hozott jó játékot viszont a 75. percben Nagy Z. szabálytalankodott Lanzafame-val, ez kiállítást és büntetőt is ért. Martinez pedig értékesítette a megítélt büntetőt 2-2.

Marco Rossi: A Debrecen sokkal erősebb csapat volt a mai fiatalokkal telitűzdelt társaságunknál, így én pozitívan értékelem a döntetlen, elégedett vagyok.

Fotó topliga.hu

Kondás Elemér: Rossz mérkőzéskezdést követően átvettük a játék irányítását és megfordítottuk a mérkőzést, de szerintem vitatható tizenegyessel egyenlített a hazai csapat. A kiállításunktól függetlenül győzelemre játszottunk, mert a döntetlen számunkra nem jó eredmény.