Csatlakozás

NL: magyar győzelem, horvát szégyen!

2018–2019 UEFA Nemzetek Ligája

A Nemzetek Ligájában kedden fejeződött be az első válogatott hét, ahol kétségtelenül kiemelkedik a VB ezüstérmes horvát válogatott megsemmisítő veresége a spanyol válogatottól. Belgium is magabiztosan győzte le Izlandot, úgy tűnik lassan szétfoszlik a szigetországi mítosz.
Marco Rossi második találkozója meghozta a magyar válogatott első idei győzelmét, amit annak köszönhet, hogy az első félidőben a görögök nem használták ki a lehetőségeiket és a válogatott két csodaszép gólt lőtt a hellén hálóőrnek. A második játékrész nagyrészt arról szólt, hogy meg tudja-e tartani az eredményt a nemzeti tizenegy, ami végül Gulácsi hatékony segítségével sikerült is. Finnország idegenben birkózta le Észtországot, így 2 forduló után hibátlan teljesítménnyel vezeti a csoportot. A csoportok állása megtekinthető az Eredmények menüpont alatt.

NEMZETEK LIGÁJA
A-DIVÍZIÓ
2. CSOPORT
Izland–Belgium 0–3 (E. Hazard 29., Lukaku 30., 81.)
4. CSOPORT
Spanyolország–Horvátország 6–0 (Saúl Níguez 24., Asensio 33., L. Kalinic 35. (öngól), Rodrigo 49., S. Ramos 57., Isco 70.)
B-DIVÍZIÓ
3. CSOPORT
Bosznia-Hercegovina–Ausztria 1–0 (Dzeko 78.)
C-DIVÍZIÓ
2. CSOPORT
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 2–1 (2–1)
Budapest, Groupama Aréna, zárt kapuk mögött, V: Alekszej Kulbakov (fehérorosz)
Magyarország: Gulácsi – Bese, Lang, Kádár, Fiola – Nagy Á. – Varga R. (Lovrencsics G., 62.), Kleinheisler, Kovács I. (Pátkai, 81.), Sallai R. – Szalai Á (Eppel, 69.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Görögország: Barkasz – Toroszidisz, Manolasz (Ikonomu, 52.), Papasztathopulosz, Cavellasz (Lykojannisz, a szünetben) – Kurbelisz, Buhalakisz – Hrisztodulopulosz, Fortunisz, Pelkasz – Donisz (Mitroglu, a szünetben). Szövetségi kapitány: Michael Skibbe
Gól: Sallai R. (15.), Kleinheisler (43.), ill. Manolasz (18.)
FINNORSZÁG–ÉSZTORSZÁG 1–0 (Pukki 12.)
D-DIVÍZIÓ
2. CSOPORT
San Marino–Luxemburg 0–3 (Chanot 9., Joachim 45+1., Sinani 52.)
Moldova–Fehéroroszország 0–0

Foci-livetakacsendreSzerkesztői ajánlat

NL: magyar vereség, szombati eredmények

A Nemzetek Ligája C divíziójában a magyar válogatott is megkezdte a csoportmérkőzéseket, az új szövetségi kapitány Marco Rossi irányításával. Már a 7. percben megszerezték a finnek a vezetést Tamperében és hiába volt a labdabirtoklási fölény,...